Xiaomi Mi TV Lux Transparent Edition modelindeki televizyonu hangi özellikte? Diğer televizyon modellerinden farkı nedir?

Geçtiğimiz günlerde Çin merkezli dünya markası olan Xiaomi 10. yıldönümünü  kutladı.Firma  bu yıldönümünde Xiaomi Mi serisinin
son 10 yılı ve bu süreçte neler yaptığını nelerden
faydalandığını , hangi ürünlerinin yeni modellerini tanıtmasıyla ilgili bir etkinlik gerçekleştirildi.Bu etkinlikte yeni  Xiaomi 
Mi  10 Ultra ve Redmi K30  Ultra  modellerini tanıttı.Ancak bunlarla yetinmeyen teknoloji devi yeni bir başka ürününü daha tanıttı. Bu ürün Mi TV Lux Transparent Edition.

Bu televizyonun rakiplerinden en büyük farkı ekran kısmının tamamen şeffaf olması . Daha önceki süreçte diğer markaların bu teknolojiden yararlanarak buna benzer modeller üretmesi henüz bu teknolojinin emekleme çağında olmasından dolayı prototip üreterek kaldılar.

Televizyon ayrıca bu modelde ilk seri üretime geçecek televizyon olarakta ayrı bir unvana sahip. Sadece 5.7 mm kalınlığında FULL HD (1920 x 1080 piksel) 55 inç büyüklüğünde OLED teknolojisiyle donatıldı. Modelin kullandığı güç MediaTek 9650 yonga setinden yararlanmaktadır.

Televizyon akıllı telefonlarda kullanılan 120 Hz yenileme hızını desteklerken ayrıca  DCI-P3 renk gamutunun %92’ sini destekliyor 150.000 / 1 kontrast oranı  ve 1 ms gecikme süresi sağlamaktadır.

Modelin düşük kare hızında videoları desteklemesi de  MEMC motoru sayesinde  120 Hz yenileme hızına yükselterek sunmaktadır. Tıpkı akıllı telefonlar gibi dahili işletim sistemi olan bu ekran daha iyi donanım keyfi sunmaktadır.
Ayrıca  Dolby  Atmos desteğiyle daha iyi bir ses deneyimi
sunabilmektedir ve MIUI TV 3.0 yazılımı bulunan bu üründe daimi açık ekran özelliği de bulunuyor.

Mi TV LUX Transparent Edition modelinin fiyatı ülkemizde ne kadar?

16 Ağustos’ta Çin’de satışa sunulacak olan 
Xiaomi Mi TV LUX Transparent Edition için belirlenen satış
fiyatı ise 7.195 $ yani günlük kur oranlarına göre 52.523 TL gibi bir fiyata sahip.